1812AA221KATRE
Mfr.Part #
1812AA221KATRE
Description
CAP CER 220PF 1KV C0G/NP0 1812
Tolerance :
±10%
Packing Method :
TR, 13 INCH
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
220pF
Length :
4.5mm
Size / Dimension :
0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Height :
2.54mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1000V
Voltage - Rated DC :
1kV
Depth :
3.2mm
Thickness :
2.54mm
Datasheets
1812AA221KATRE
KYOCERA AVX 1812AA221KATRE
220pF Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C 2 Terminations High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
1812AA221KATRE Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 1kV, it can operate.
1812AA221KATRE Features
a size/dimension of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 1kV