1812AA221KATBE
Mfr.Part #
1812AA221KATBE
Description
CAP CER 220PF 1KV C0G/NP0 1812
Capacitance :
220pF
Height :
2.54mm
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Thickness :
2.54mm
Length :
4.5mm
Depth :
3.2mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1000V
Voltage - Rated DC :
1kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
Packing Method :
Bulk
Tolerance :
±10%
Datasheets
1812AA221KATBE
KYOCERA AVX 1812AA221KATBE
220pF Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C 2 Terminations High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
1812AA221KATBE Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.Ceramic capacitor runs on voltage of 1kV - Rated DC.
1812AA221KATBE Features
a size/dimension of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 1kV