1812AA221JATRE
Mfr.Part #
1812AA221JATRE
Description
CAP CER 220PF 1KV C0G/NP0 1812
Packing Method :
TR, 13 INCH
Size / Dimension :
0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
Length :
4.5mm
Height :
2.54mm
Published :
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
220pF
Tolerance :
±5%
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1000V
Voltage - Rated DC :
1kV
Thickness :
2.54mm
Depth :
3.2mm
Datasheets
1812AA221JATRE
KYOCERA AVX 1812AA221JATRE
220pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C 2 Terminations High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
1812AA221JATRE Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 1kV allows it to function.
1812AA221JATRE Features
a size/dimension of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 1kV