1812AA221JATME
Mfr.Part #
1812AA221JATME
Description
CAP CER 220PF 1KV C0G/NP0 1812
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1000V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
220pF
Length :
4.5mm
Tolerance :
±5%
Height :
2.54mm
Voltage - Rated DC :
1kV
Size / Dimension :
0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
Thickness :
2.54mm
Depth :
3.2mm
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Packing Method :
TR, 7 INCH
Datasheets
1812AA221JATME
KYOCERA AVX 1812AA221JATME
220pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C 2 Terminations High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
1812AA221JATME Overview
A 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.This device can operate on voltage - Rated DC of 1kV.
1812AA221JATME Features
a size/dimension of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 1kV