1812AA221JAT9A
Mfr.Part #
1812AA221JAT9A
Description
CAP CER 220PF 1KV C0G/NP0 1812
Height :
2.54mm
Voltage - Rated DC :
1kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1000V
Capacitance :
220pF
Packaging :
Bulk
Length :
4.5mm
Thickness :
2.54mm
Tolerance :
±5%
WRAPAROUND
HTS Code :
Depth :
3.2mm
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Datasheets
1812AA221JAT9A
KYOCERA AVX 1812AA221JAT9A
220pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C 2 Terminations High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
1812AA221JAT9A Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 1kV allows it to function.
1812AA221JAT9A Features
a size/dimension of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 1kV