1812AA221JAT3A
Mfr.Part #
1812AA221JAT3A
Description
CAP CER 220PF 1KV C0G/NP0 1812
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1000V
Height :
2.54mm
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated DC :
1kV
Packing Method :
TR, 13 INCH
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Depth :
3.2mm
Length :
4.6mm
Thickness :
2.54mm
yes
Number of Pins :
Capacitance :
220pF
Size / Dimension :
0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
Datasheets
1812AA221JAT3A
KYOCERA AVX 1812AA221JAT3A
220pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C 2 Terminations High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
1812AA221JAT3A Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.Powered by voltage of 1kV, it can be operated with a voltage of rated DC.
1812AA221JAT3A Features
a size/dimension of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 1kV