1812AA221JAT1A
Mfr.Part #
1812AA221JAT1A
Description
CAP CER 220PF 1KV C0G/NP0 1812
Thickness :
2.54mm
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
yes
Factory Lead Time :
16 Weeks
REACH SVHC :
Unknown
Tolerance :
±5%
Length :
4.6mm
WRAPAROUND
Number of Pins :
2
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated DC :
1kV
Depth :
3.2mm
Height :
2.54mm
Size / Dimension :
0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
Capacitance :
220pF
Packing Method :
TR, 7 INCH
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1000V
Datasheets
1812AA221JAT1A
KYOCERA AVX 1812AA221JAT1A
220pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C 2 Terminations High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
1812AA221JAT1A Overview
Programs on this device are of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.The unit can operate at 1kV Volts DC - Rated DC.
1812AA221JAT1A Features
a size/dimension of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 1kV