1812AA221JAJ1A
Mfr.Part #
1812AA221JAJ1A
Description
CAP CER 220PF 1KV NP0 1812
Thickness :
2.54mm
Capacitance :
220pF
Size / Dimension :
0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
Depth :
3.2mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Weight :
26.988746mg
Voltage - Rated DC :
1kV
Lead Free :
Contains Lead
Published :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Height :
2.54mm
Tolerance :
±5%
Datasheets
1812AA221JAJ1A
KYOCERA AVX 1812AA221JAJ1A
220pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
1812AA221JAJ1A Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.Ceramic capacitor runs on voltage of 1kV - Rated DC.
1812AA221JAJ1A Features
a size/dimension of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 1kV