1812AA181KAT1AJ
Mfr.Part #
1812AA181KAT1AJ
Description
CAP CER 180PF 1KV C0G/NP0 1812
Ceramic Capacitors
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Capacitance :
180pF
Lead Free :
Lead Free
Mount :
Surface Mount
Thickness :
2.54mm
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Height :
2.54mm
Size / Dimension :
0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
Datasheets
1812AA181KAT1AJ
KYOCERA AVX 1812AA181KAT1AJ
180pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
1812AA181KAT1AJ Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
1812AA181KAT1AJ Features
a size/dimension of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm