1812AA181JAT1A\SB
Mfr.Part #
1812AA181JAT1A\SB
Description
CAP CER 180PF 1KV NP0 1812
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Tolerance :
±5%
Capacitance :
180pF
Size / Dimension :
0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
High Voltage
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Datasheets
1812AA181JAT1A\SB
KYOCERA AVX 1812AA181JAT1A\SB
180pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
1812AA181JAT1A\SB Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.
1812AA181JAT1A\SB Features
a size/dimension of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm