1812AA180JAT1A\SB
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1812AA180JAT1A\SB
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 18PF 1KV C0G/NP0 1812
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Ceramic Capacitors
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitance :
18pF
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Tolerance :
±5%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Applications :
GENERAL PURPOSE
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Published :
Feature :
High Voltage
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Size / Dimension :
0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1812AA180JAT1A\SB
KYOCERA AVX 1812AA180JAT1A\SB
18pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
1812AA180JAT1A\SB Overview
Programs on this device are of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.
1812AA180JAT1A\SB Features
a size/dimension of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm