1812AA162JAT1A\SB
Mfr.Part #
1812AA162JAT1A\SB
Description
CAP CER 1600PF 1KV NP0 1812
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.087 2.20mm
Capacitance :
1600pF
Size / Dimension :
0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
Tolerance :
±5%
Datasheets
1812AA162JAT1A\SB
KYOCERA AVX 1812AA162JAT1A\SB
1600pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
1812AA162JAT1A\SB Overview
This device's program size/dimension is 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
1812AA162JAT1A\SB Features
a size/dimension of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm