1812AA151KAT1AJ
Mfr.Part #
1812AA151KAT1AJ
Description
CAP CER 150PF 1KV C0G/NP0 1812
Size / Dimension :
0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
Tolerance :
±10%
Height :
2.54mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Thickness :
2.54mm
Capacitance :
150pF
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Datasheets
1812AA151KAT1AJ
KYOCERA AVX 1812AA151KAT1AJ
150pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
1812AA151KAT1AJ Overview
This device's program size/dimension is 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
1812AA151KAT1AJ Features
a size/dimension of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm