1812AA122JATBQ
Mfr.Part #
1812AA122JATBQ
Description
CAP CER 1200PF 1KV NP0 1812
Thickness :
2.54mm
Size / Dimension :
0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Radiation Hardening :
No
Voltage - Rated DC :
1kV
Tolerance :
±5%
Depth :
3.2mm
Case Code (Metric) :
Dielectric :
C0G
Thickness (Max) :
0.087 2.20mm
Height :
2.54mm
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
1200pF
Published :
Datasheets
1812AA122JATBQ
KYOCERA AVX 1812AA122JATBQ
1200pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
1812AA122JATBQ Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.Powered by voltage of 1kV, it can be operated with a voltage of rated DC.
1812AA122JATBQ Features
a size/dimension of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 1kV