1812AA122JAT1A\COL
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1812AA122JAT1A\COL
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1200PF 1KV C0G/NP0 1812
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Ceramic Capacitors
Size / Dimension :
0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Capacitance :
1200pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±5%
Feature :
High Voltage
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Thickness (Max) :
0.087 2.20mm
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
KYOCERA AVX 1812AA122JAT1A\COL
1200pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
1812AA122JAT1A\COL Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
1812AA122JAT1A\COL Features
a size/dimension of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm