1812AA102KAT3A\SB
Mfr.Part #
1812AA102KAT3A\SB
Description
CAP CER 1000PF 1KV C0G/NP0 1812
Thickness (Max) :
0.087 2.20mm
Tolerance :
±10%
Capacitance :
1000pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Size / Dimension :
0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
GENERAL PURPOSE
Datasheets
1812AA102KAT3A\SB
KYOCERA AVX 1812AA102KAT3A\SB
1000pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
1812AA102KAT3A\SB Overview
Programs on this device are of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.
1812AA102KAT3A\SB Features
a size/dimension of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm