1812AA102JAT1A\COL
Mfr.Part #
1812AA102JAT1A\COL
Description
CAP CER 1000PF 1KV C0G/NP0 1812
Capacitance :
1000pF
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Size / Dimension :
0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
Thickness (Max) :
0.087 2.20mm
Tolerance :
±5%
KYOCERA AVX 1812AA102JAT1A\COL
1000pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
1812AA102JAT1A\COL Overview
Ceramic capacitor is 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0.
1812AA102JAT1A\COL Features
a size/dimension of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm