1812AA100KAT1A\SB
Mfr.Part #
1812AA100KAT1A\SB
Description
CAP CER 10PF 1KV NP0 1812
Tolerance :
±10%
Capacitance :
10pF
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Datasheets
1812AA100KAT1A\SB
KYOCERA AVX 1812AA100KAT1A\SB
10pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
1812AA100KAT1A\SB Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1812AA100KAT1A\SB Features
a size/dimension of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm