18127C683MAT2A
Mfr.Part #
18127C683MAT2A
Description
CAP CER SMD
Ceramic Capacitors
Multilayer :
yes
Capacitance :
68nF
HTS Code :
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Number of Terminations :
2
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Imperial) :
Length :
4.5mm
Tolerance :
20%
Surface Mount :
yes
Max Operating Temperature :
125°C
Case Code (Metric) :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Dielectric :
X7R
Min Operating Temperature :
-55°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Factory Lead Time :
16 Weeks
Temperature Characteristics Code :
X7R
Voltage - Rated DC :
700V
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Width :
3.2mm