18127C473KAT1A
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
18127C473KAT1A
Manufacturer
KYOCERA AVX
Description
CAP CER SMD
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Ceramic Capacitors
Mount :
Surface Mount
Depth :
3.2mm
Package / Case :
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
10%
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
47nF
Dielectric :
X7R
Voltage - Rated DC :
700V
Length :
4.5mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
12 Weeks
Radiation Hardening :
No
Datasheets
18127C473KAT1A
KYOCERA AVX 18127C473KAT1A
47nF Ceramic Capacitor 10% 1812
18127C473KAT1A Overview
Ceramic capacitor is important to maintain the operating temperature above -55°C if you want stable operation.With the voltage 700V, it is capable of operating.
18127C473KAT1A Features
with the voltage - Rated DC of 700V