18127C472KAT2A
Mfr.Part #
18127C472KAT2A
Description
CAP CER SMD
Ceramic Capacitors
Depth :
3.2mm
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
12 Weeks
Length :
4.5mm
Published :
Voltage - Rated DC :
500V
Dielectric :
Capacitance :
4.7nF
Tolerance :
10%
Number of Pins :
2
Datasheets
18127C472KAT2A
KYOCERA AVX 18127C472KAT2A
4.7nF Ceramic Capacitor 10% 1812
18127C472KAT2A Overview
The operating temperature should be greater than -55°C in order to achieve stable operation.With a voltage of 500V, it can operate.
18127C472KAT2A Features
with the voltage - Rated DC of 500V