18127C393MAT2A
Mfr.Part #
18127C393MAT2A
Description
CAP CER SMD
Tolerance :
20%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
4.5mm
Capacitance :
39nF
Dielectric :
X7R
Packaging :
Tape and Reel
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Radiation Hardening :
No
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated DC :
500V
Depth :
3.2mm
Package / Case :
Number of Pins :
2
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Datasheets
18127C393MAT2A
KYOCERA AVX 18127C393MAT2A
39nF Ceramic Capacitor 20% 1812
18127C393MAT2A Overview
Stable operation requires a temperature higher than -55°C.The voltage - Rated DC of 500V allows it to function.
18127C393MAT2A Features
with the voltage - Rated DC of 500V