18127C332JAT2A
Mfr.Part #
18127C332JAT2A
Description
CAP CER SMD
Voltage - Rated DC :
700V
Tolerance :
5%
Capacitance :
3.3nF
Case Code (Metric) :
Dielectric :
X7R
Voltage - Rated :
500V
Case Code (Imperial) :
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
12 Weeks
Max Operating Temperature :
125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
18127C332JAT2A
KYOCERA AVX 18127C332JAT2A
3.3nF 500V Ceramic Capacitor 5%
18127C332JAT2A Overview
The operating temperature should be greater than -55°C in order to achieve stable operation.With a voltage of 700V, it can operate.
18127C332JAT2A Features
with the voltage - Rated DC of 700V