18127C273KAT2A
Mfr.Part #
18127C273KAT2A
Description
CAP CER SMD
Ceramic Capacitors
Depth :
3.2mm
Radiation Hardening :
No
Surface Mount
Length :
4.5mm
Voltage - Rated DC :
500V
Number of Pins :
2
Dielectric :
X7R
Max Operating Temperature :
125°C
Published :
Tolerance :
10%
Factory Lead Time :
12 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Tape and Reel
Capacitance :
27nF
Datasheets
18127C273KAT2A
KYOCERA AVX 18127C273KAT2A
27nF Ceramic Capacitor 10% 1812
18127C273KAT2A Overview
Ceramic capacitor is necessary to have a temperature that is greater than -55°C for stable operation.A voltage of 500V can be used for operation.
18127C273KAT2A Features
with the voltage - Rated DC of 500V