18127C153KAT2A
Mfr.Part #
18127C153KAT2A
Description
CAP CER SMD
Capacitance :
15nF
Number of Terminations :
2
Case Code (Imperial) :
Temperature Characteristics Code :
X7R
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated :
500V
Case Code (Metric) :
Tolerance :
10%
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Min Operating Temperature :
-55°C
Number of Pins :
2
Material :
Ceramic
Dielectric :
X7R
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Radiation Hardening :
No
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Dissipation Factor :
2.5 %
Width :
3.2mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
yes
Multilayer :
yes
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Depth :
3.2mm