18127C104KAT2A
Mfr.Part #
18127C104KAT2A
Description
CAP CER 0.1UF 500V X7R 1812
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
REACH SVHC :
No SVHC
SMD/SMT
Dissipation Factor :
2.5 %
Lead Free :
Lead Free
Voltage - Rated DC :
500V
Thickness :
2.794mm
Number of Pins :
Tolerance :
±10%
Factory Lead Time :
16 Weeks
Height :
2.79mm
Mount :
Surface Mount
Radiation Hardening :
No
Material :
Ceramic
Capacitance :
0.1μF
Thickness (Max) :
0.110 2.79mm
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Published :
Length :
4.5mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Depth :
3.2mm
Datasheets
18127C104KAT2A
KYOCERA AVX 18127C104KAT2A
0.1μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)