18127C104JAT2A
Mfr.Part #
18127C104JAT2A
Description
CAP CER 0.1UF 500V X7R 1812
Stock
812
In Stock :
812
Thickness (Max) :
0.100 2.54mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Case Code (Imperial) :
1812
Tolerance :
±5%
Thickness :
2.54mm
Depth :
3.2mm
Length :
4.5mm
Capacitance :
0.1μF
JESD-609 Code :
e3
Lead Free :
Lead Free
Voltage - Rated DC :
500V
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Dielectric Material :
Ceramic
Factory Lead Time :
16 Weeks
Tape and Reel (TR)
Number of Pins :
2
Case Code (Metric) :
4532
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Datasheets
18127C104JAT2A
KYOCERA AVX 18127C104JAT2A
0.1μF Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)