18127C103KAT1A
Mfr.Part #
18127C103KAT1A
Description
CAP CER SMD
Length :
4.5mm
Dielectric :
X7R
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-55°C
Package / Case :
Contact Plating :
Tin
Factory Lead Time :
12 Weeks
Depth :
3.2mm
Capacitance :
10nF
Tolerance :
10%
Mount :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Radiation Hardening :
No
Published :
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated DC :
500V
Datasheets
18127C103KAT1A
KYOCERA AVX 18127C103KAT1A
10nF Ceramic Capacitor 10% 1812
18127C103KAT1A Overview
An operating temperature greater than -55°C is necessary for stable operation.A voltage of 500V is required to operate this capacitor.
18127C103KAT1A Features
with the voltage - Rated DC of 500V