18127C102MAT2A
Mfr.Part #
18127C102MAT2A
Description
CAP CER SMD
Ceramic Capacitors
Package / Case :
Dielectric :
X7R
Capacitance :
1nF
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
Tolerance :
20%
Voltage - Rated DC :
500V
Number of Pins :
2
Length :
4.5mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Depth :
3.2mm
Mount :
ROHS3 Compliant
Datasheets
18127C102MAT2A
KYOCERA AVX 18127C102MAT2A
1nF Ceramic Capacitor 20% 1812
18127C102MAT2A Overview
In order to achieve stable operation, the operating temperature should be greater than -55°C.Ceramic capacitor is able to operate wCeramic capacitorh the voltage - Rated DC of 500V.
18127C102MAT2A Features
with the voltage - Rated DC of 500V