18127A562JAT2A
Mfr.Part #
18127A562JAT2A
Description
CAP CER SMD
Ceramic Capacitors
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Number of Pins :
2
Termination :
SMD/SMT
Radiation Hardening :
No
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated DC :
500V
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Number of Terminations :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
REACH SVHC :
Unknown
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Length :
4.5mm
Tolerance :
5%
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Multilayer :
yes
Lead Free :
Lead Free
Factory Lead Time :
16 Weeks
Temperature Characteristics Code :
C0G
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Imperial) :
Capacitance :
5.6nF
Mount :
Surface Mount
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated :
500V
Depth :
3.2mm
Min Operating Temperature :
-55°C