18127A471KAT2A
Mfr.Part #
18127A471KAT2A
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 470PF 500V NP0 1812
Ceramic Capacitors
Thickness :
1.016mm
Voltage - Rated DC :
500V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Published :
Thickness (Max) :
0.040 1.02mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Weight :
26.988746mg
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size / Dimension :
0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm
Radiation Hardening :
No
Capacitance :
470pF
Termination :
SMD/SMT
Height :
2.54mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Dielectric :
C0G
Case Code (Metric) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Factory Lead Time :
12 Weeks
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Mount :
Surface Mount
Depth :
3.2mm
Datasheets
18127A471KAT2A
KYOCERA AVX 18127A471KAT2A
470pF Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
18127A471KAT2A Overview
A program's size/dimension is 0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.With the voltage 500V, it is capable of operating.
18127A471KAT2A Features
a size/dimension of 0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 500V