18127A332JAT2A
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
18127A332JAT2A
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 3300PF 500V NP0 1812
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Ceramic Capacitors
Pbfree Code :
yes
Multilayer :
yes
Case Code (Imperial) :
Mount :
Surface Mount
Temperature Characteristics Code :
C0G
Number of Terminations :
2
Capacitance :
3300pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Dielectric :
C0G
Depth :
3.2mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated DC :
500V
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±5%
Weight :
26.988746mg
Width :
6.35mm
Number of Pins :
2
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Length :
4.5mm
JESD-609 Code :
e3
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Case Code (Metric) :
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Thickness :
1.778mm
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Published :
ECCN Code :
EAR99
Factory Lead Time :
16 Weeks
Termination :
SMD/SMT
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Height :
2.54mm
Datasheets
18127A332JAT2A
KYOCERA AVX 18127A332JAT2A
3300pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
18127A332JAT2A Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.With the voltage 500V, it is capable of operating.
18127A332JAT2A Features
a size/dimension of 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 500V