18127A331KAT2A
Mfr.Part #
18127A331KAT2A
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 330PF 500V NP0 1812
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
12 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ROHS3 Compliant
Case Code (Imperial) :
Thickness :
1.016mm
Radiation Hardening :
No
Voltage - Rated DC :
500V
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm
Termination :
SMD/SMT
Number of Pins :
2
Applications :
GENERAL PURPOSE
Case Code (Metric) :
Thickness (Max) :
0.040 1.02mm
Dielectric :
C0G
Published :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Capacitance :
330pF
Depth :
3.2mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Datasheets
18127A331KAT2A
KYOCERA AVX 18127A331KAT2A
330pF Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
18127A331KAT2A Overview
A 0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.This device can operate on voltage - Rated DC of 500V.
18127A331KAT2A Features
a size/dimension of 0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 500V