18127A222GAT2A
Mfr.Part #
18127A222GAT2A
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 2200PF 500V NP0 1812
Stock
145
In Stock :
145
Ceramic Capacitors
Dielectric Material :
Ceramic
Applications :
GENERAL PURPOSE
Height :
1.52mm
Width :
3.2mm
Published :
2015
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm
Thickness (Max) :
0.040 1.02mm
Pbfree Code :
yes
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Tolerance :
±2%
Number of Terminations :
Voltage - Rated DC :
500V
HTS Code :
Thickness :
1.016mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Length :
4.5mm
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Multilayer :
yes
Temperature Characteristics Code :
C0G
Capacitance :
2200pF