18127A221KAT2A
Mfr.Part #
18127A221KAT2A
Description
CAP CER SMD
C0G
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
4.5mm
Package / Case :
Depth :
3.2mm
Max Operating Temperature :
125°C
Capacitance :
220pF
Factory Lead Time :
16 Weeks
Tolerance :
10%
Voltage - Rated DC :
500V
Datasheets
18127A221KAT2A
KYOCERA AVX 18127A221KAT2A
220pF Ceramic Capacitor 10% 1812
18127A221KAT2A Overview
An operating temperature greater than -55°C is necessary for stable operation.A voltage of 500V is required to operate this capacitor.
18127A221KAT2A Features
with the voltage - Rated DC of 500V