18127A221JAT2A
Mfr.Part #
18127A221JAT2A
Description
CAP CER 220PF 500V NP0 1812
Length :
4.5mm
Depth :
3.2mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Radiation Hardening :
No
Max Operating Temperature :
125°C
Height :
2.54mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Surface Mount, MLCC
Case Code (Metric) :
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
500V
Voltage - Rated DC :
500V
Case Code (Imperial) :
Thickness (Max) :
0.050 1.27mm
Capacitance :
220pF
Width :
3.2mm
Thickness :
1.27mm
Tolerance :
±5%
Datasheets
18127A221JAT2A
KYOCERA AVX 18127A221JAT2A
220pF 500V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
18127A221JAT2A Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm.Temperatures greater than -55°C are needed for stable operation.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.Powered by voltage of 500V, it can be operated with a voltage of rated DC.
18127A221JAT2A Features
a size/dimension of 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 500V