18127A181JAT2A
Mfr.Part #
18127A181JAT2A
Description
CAP CER 180PF 500V NP0 1812
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness :
1.016mm
No
Lead Free :
Lead Free
Voltage - Rated DC :
500V
Thickness (Max) :
0.040 1.02mm
Depth :
3.2mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Size / Dimension :
0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm
Tolerance :
±5%
Capacitance :
180pF
Datasheets
18127A181JAT2A
KYOCERA AVX 18127A181JAT2A
180pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
18127A181JAT2A Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 500V, it can operate.
18127A181JAT2A Features
a size/dimension of 0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 500V