18127A152KAT2A
Mfr.Part #
18127A152KAT2A
Description
CAP CER 1500PF 500V NP0 1812
No
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Number of Terminations :
2
Length :
4.5mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Characteristics Code :
C0G
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
JESD-609 Code :
e3
C0G
Pbfree Code :
yes
Factory Lead Time :
12 Weeks
Voltage - Rated DC :
500V
Termination :
SMD/SMT
ECCN Code :
EAR99
Thickness (Max) :
0.040 1.02mm
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±10%
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm
Height :
2.54mm
Thickness :
1.016mm
Capacitance :
1500pF
Multilayer :
yes
Depth :
3.2mm
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Datasheets
18127A152KAT2A
KYOCERA AVX 18127A152KAT2A
1500pF Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
18127A152KAT2A Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 500V allows it to function.
18127A152KAT2A Features
a size/dimension of 0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 500V