18127A102KAT4A
Mfr.Part #
18127A102KAT4A
Description
CAP CER SMD
Ceramic Capacitors
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Temperature Characteristics Code :
C0G
Capacitance :
0.001μF
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Mounting Feature :
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Number of Terminations :
2
Width :
3.2mm
Positive Tolerance :
10%
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Pbfree Code :
yes
Length :
4.5mm
Packing Method :
TR, EMBOSSED, 13 INCH
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Negative Tolerance :
10%
Size Code :
Height :
1.27mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
Operating Temperature (Max) :
125°C