18126D107MAT2A
Mfr.Part #
18126D107MAT2A
Description
CAP CER 100UF 6.3V X5R 1812
Pbfree Code :
yes
Dielectric Material :
Ceramic
Operating Temperature :
-55°C~85°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Custom Capabilities :
Contact Factory for Multiples
Number of Pins :
2
Length :
4.5mm
Temperature Characteristics Code :
X5R
REACH SVHC :
No SVHC
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±20%
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Capacitance :
100μF
Voltage - Rated DC :
6.3V
Temperature Coefficient :
X5R
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Multilayer :
yes
Applications :
GENERAL PURPOSE
Depth :
3.2mm