18125G155ZAT2A
Mfr.Part #
18125G155ZAT2A
Description
CAP CER 1.5UF 50V Y5V 1812
Thickness :
1.7018mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Voltage - Rated DC :
50V
Capacitance :
1.5μF
Operating Temperature :
-30°C~85°C
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
2
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
Y5V F
CERAMIC CAPACITOR
JESD-609 Code :
e3
Depth :
3.2mm
Published :
Dielectric :
Y5V
Tolerance :
-20% +80%
Temperature Characteristics Code :
Y5V
Datasheets
18125G155ZAT2A
KYOCERA AVX 18125G155ZAT2A
1.5μF Ceramic Capacitor -20% +80% Y5V F 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -30°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
18125G155ZAT2A Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is Y5V F.Ceramic capacitor is able to operate wCeramic capacitorh the voltage - Rated DC of 50V.
18125G155ZAT2A Features
a size/dimension of 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
with Y5V F being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V