18125G105ZAT2A
Mfr.Part #
18125G105ZAT2A
Description
CAP CER 1UF 50V Y5V 1812
Stock
656
In Stock :
656
Ceramic Capacitors
JESD-609 Code :
e3
Depth :
3.2mm
Published :
2000
Dielectric :
Y5V
CERAMIC CAPACITOR
Thickness (Max) :
0.040 1.02mm
Temperature Coefficient :
Y5V F
Thickness :
1.016mm
Size / Dimension :
0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
WRAPAROUND
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Characteristics Code :
Y5V
Case Code (Metric) :
4532
Voltage - Rated DC :
50V
Mount :
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
-20% +80%
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-30°C~85°C
Capacitance :
1μF
Datasheets
18125G105ZAT2A
KYOCERA AVX 18125G105ZAT2A
1μF Ceramic Capacitor -20% +80% Y5V F 0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm -30°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
18125G105ZAT2A Overview
Programs on this device are of 0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with Y5V F being the highest temperature coefficient.The unit can operate at 50V Volts DC - Rated DC.
18125G105ZAT2A Features
a size/dimension of 0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm
with Y5V F being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V