18125E684MAT2A
Mfr.Part #
18125E684MAT2A
Description
CAP CER 0.68UF 50V Z5U 1812
Temperature Characteristics Code :
Z5U
Weight :
26.988746mg
Thickness :
1.016mm
Capacitance :
0.68µF
12 Weeks
Dielectric Material :
Ceramic
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
10°C~85°C
Voltage - Rated DC :
50V
Temperature Coefficient :
Z5U
EAR99
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±20%
Packing Method :
TR, 7 INCH
Depth :
3.2mm
Size / Dimension :
0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm