18125E334MAT2A
Mfr.Part #
18125E334MAT2A
Description
CAP CER 0.33UF 50V Z5U 1812
Depth :
3.2mm
Voltage - Rated DC :
50V
Packing Method :
TR, 7 INCH
Thickness (Max) :
0.040 1.02mm
Capacitance :
0.33μF
Temperature Coefficient :
Z5U
Tolerance :
±20%
Temperature Characteristics Code :
Z5U
1 (Unlimited)
Dielectric Material :
Ceramic
Size / Dimension :
0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm
Thickness :
1.016mm
Operating Temperature :
10°C~85°C