18125E105MAT4A
Mfr.Part #
18125E105MAT4A
Description
CAP CER SMD
Capacitance :
1μF
Voltage - Rated DC :
50V
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
-56/+22% ppm/°C
Max Operating Temperature :
85°C
Radiation Hardening :
No
Multilayer :
yes
Depth :
3.2mm
Temperature Characteristics Code :
Z5U
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Package / Case :
Min Operating Temperature :
10°C
Dielectric :
Z5U
Tolerance :
20%
ROHS3 Compliant
HTS Code :
Length :
4.5mm
yes
Packing Method :
TR, 13 INCH
Published :
Factory Lead Time :
12 Weeks
Datasheets
18125E105MAT4A
KYOCERA AVX 18125E105MAT4A
1μF Ceramic Capacitor 20% -56/+22% ppm/°C 2 Terminations 1812