18125E105MAT2A
Mfr.Part #
18125E105MAT2A
Description
CAP CER 1UF 50V Z5U 1812
Stock
139
In Stock :
139
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
JESD-609 Code :
e3
Published :
2000
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
HTS Code :
Thickness (Max) :
0.040 1.02mm
Case Code (Metric) :
4532
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Applications :
GENERAL PURPOSE
Packing Method :
TR, 7 INCH
Lead Free :
Lead Free
Size / Dimension :
0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm
Tolerance :
±20%
Case Code (Imperial) :
Termination :
SMD/SMT
WRAPAROUND
Operating Temperature :
10°C~85°C
Dielectric Material :
Ceramic
Voltage - Rated DC :
50V
Pbfree Code :
yes
Thickness :
1.016mm
Temperature Characteristics Code :
Z5U
Factory Lead Time :
12 Weeks
Capacitance :
1μF
Depth :
3.2mm
Radiation Hardening :
No
Temperature Coefficient :
Z5U
Datasheets
18125E105MAT2A
KYOCERA AVX 18125E105MAT2A
1μF Ceramic Capacitor ±20% Z5U 0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm 10°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)