18125E104MAT2A
Mfr.Part #
18125E104MAT2A
Description
CAP CER 0.1UF 50V Z5U 1812
yes
Operating Temperature :
10°C~85°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Thickness (Max) :
0.040 1.02mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Temperature Characteristics Code :
Z5U
ECCN Code :
EAR99
Packing Method :
TR, 7 INCH
JESD-609 Code :
e3
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
HTS Code :
2
Dielectric Material :
Ceramic
Capacitance :
0.1μF
Depth :
3.2mm
yes
Thickness :
1.016mm
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Temperature Coefficient :
Z5U
Voltage - Rated DC :
50V
Size / Dimension :
0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Tolerance :
±20%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
18125E104MAT2A
KYOCERA AVX 18125E104MAT2A
0.1μF Ceramic Capacitor ±20% Z5U 0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm 10°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
18125E104MAT2A Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 50V, it can operate.
18125E104MAT2A Features
a size/dimension of 0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm
with Z5U being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V