18125C824KAT2A
Mfr.Part #
18125C824KAT2A
Description
CAP CER 0.82UF 50V X7R 1812
EAR99
Case Code (Imperial) :
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
X7R
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Pins :
1812 (4532 Metric)
Mount :
Surface Mount
Temperature Characteristics Code :
X7R
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Radiation Hardening :
No
Multilayer :
yes
Voltage - Rated DC :
50V
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Tolerance :
±10%
Capacitance :
0.82µF
Depth :
3.2mm
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Number of Terminations :
2
Length :
4.5mm
Dissipation Factor :
2.5 %
Thickness (Max) :
0.040 1.02mm