18125C684KAT4A
Mfr.Part #
18125C684KAT4A
Description
CAP CER SMD
Ceramic Capacitors
HTS Code :
e3
Dielectric :
X7R
Width :
3.2mm
Number of Terminations :
2
Lead Free :
Lead Free
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Capacitance :
680nF
Case Code (Metric) :
Packing Method :
TR, EMBOSSED, 13 INCH
Tolerance :
10%
Voltage - Rated DC :
50V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
12 Weeks
Voltage - Rated :
50V
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
4.5mm
Height :
1.27mm
Multilayer :
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Mounting Feature :
Surface Mount
Datasheets
18125C684KAT4A
KYOCERA AVX 18125C684KAT4A
680nF 50V Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations