18125C684KAT2A
Mfr.Part #
18125C684KAT2A
Description
CAP CER 0.68UF 50V X7R 1812
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Thickness :
1.27mm
Tolerance :
±10%
REACH SVHC :
No SVHC
Height :
1.02mm
Length :
4.5mm
Depth :
3.2mm
Thickness (Max) :
0.050 1.27mm
Capacitance :
0.68µF
Case Code (Imperial) :
Lead Free :
Lead Free
Material :
Ceramic
Voltage - Rated DC :
50V
Published :
Dissipation Factor :
2.5 %
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Contact Plating :
Tin
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
18125C684KAT2A
KYOCERA AVX 18125C684KAT2A
0.68μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)